dubové latě

PROČ A K JAKÉMU ÚČELU POUŽÍT PRÁVĚ DUBOVÉ LATĚ?

Zkombinujte přírodní kouzlo a teplo dřeva s našimi dubovými latěmi pro obklad stěn a stropů jak interiéru, tak v exteriéru a získáte vítězné partnerství s krásnou přirozenou přitažlivostí a rychlou instalací, můžete také využít vysokých akustickým vlastností stěn nebo stropů z dubových latí tak, kde je to právě potřeba. Dubové latě a hranolky mají pěkný a dekorativní kresbu i vzhled, latě z dubu se vyznačují svou odolností vůči mechanické zátěži a vlivům vnějšího prostředí. Latě dub doplňují sortiment dubového řeziva menších dimenzí.

 

Široké použití latí z dubu, který se vyznačuje dlouhou životností i přímo vystavený povětrnostním vlivům a to i bez povrchové úpravy. Dubové dřevo se často používá pro výrobu dřevěných teras a roštů, plotů, pergol, altánů, schodiště v zahradě i v interiéru. Latě z dubu se používají jako samotné obklady fasád, ploty a další i jako spodní konstrukce  na nosné rošty a montážní roviny dubových konstrukcí. Celá skladba konstrukce je tak z jednoho druhu dřeva, které má stejný vzhled, vlastnosti i životnost a vyhneme se tak nevhodné kombinací dřeva a materiálů.

Na objednávku vyrobíme latě z dubu potřebných rozměrů a dimenzí přesně dle specifických požadavků každé stavby. Na přání zákazníka dodáme hoblované, broušené, frézované hrany do rádiusu.

 

 

 

S DUBEM SE MUSÍ UMĚT PRACOVAT

Vyrábíme rozsáhlou škálu truhlářských produktů vyrobených prostřednictvím našich zařízení v naší malé pile, které nám umožňují strojově zpracovat a dokončit náš sortiment  dubových latí na vysoké úrovni, abychom splnili požadavky stanovené našimi zákazníky.

 

V této části najdete vše, co potřebujete k vytvoření oblažení z dubových latí ve vaší zahradě, obývacího pokoje nebo pracovně. Budujete prostor pro setkávání s vašimi hosty nebo místo pro odpočinek na opalovacím lehátku u bazénu? Jsme si jisti, že Vám můžeme nabídnout dřevěné masivní dubové latě dle Vašich potřeb tak, abyste vytvořili své vysněné prostředí z masivního dřeva.

 

Tím, že materiál na dubové latě zpracováváme v kompletním výrobním procesu, od stromu až po hotový výrobek, máme možnost mít nad výrobkem plnou  kontrolu . Hotový výrobek bude svědkem našich osvědčených výrobních metod, které nám umožňují dodávat našim zákazníkům krásné, ale odolné latě z dubu.

 

Naše dubové latě jsou k dispozici z dubu evropského a modřínu evropského pocházejícího převážně z Kokořínska nebo Křivoklátska , proto jsme si jisti, že svou kvalitou díky původu dřeva z této lokality s vhodným podložím pro růst těchto dřevin, kvalitním technologickým výrobním postupem a správným skladováním hotových výrobků Vám jsme schopni dodat latě v takovém provedení, ve kterém si přejete dokončit svou exteriérovou nebo interiérovou estetiku.

 

DUBOVÉ LATĚ - LATĚ Z DUBU - LATĚ DUB - HOBLOVANÉ - VÝROBA

 

 

JAKÉ DUBOVÉ LATĚ PRO VÁS MUŽEME VYROBIT V ZÁVISLOSTI NA ÚČELU POUŽITÍ ?

 

Čerstvě řezané (katrované) dubové latě s neurčenou vlhkostí

Nevýhodou použití dále nezpracovaného řeziva může být vysoký podíl vody a následné objemové změny a deformace při sesychání do rovnovážné vlhkosti. Vyšší obsah vody může být také problematický z hlediska zvýšeného rizika napadení dřevokazným hmyzem, plísněmi i houbami, u dubu je toto však v malé míře, jelikož dub je odolný prosti tomuto napadání.

 

Při nákupu surového řeziva je dobré vybrat správnou kvalitu vhodnou pro daný druh použití. Obecně platí, že středové řezivo, ideálně radiální bez obsahu dřeně bude nejpevnější a nejstabilnější.

 

Naproti tomu zabudování prvků z nevysušeného dřeva s obsahem dřeně může způsobovat nežádoucí efekty ve formě kroucení, výsušných trhlin atp.

 

Tento produkt základního pilařského zpracování neztrácí svou oblibu u tradičních tesařských konstrukcí, kde se uplatňuje poměrně široká škála rozměrů průřezu – exteriérových konstrukcí, dubové latě v zahradě, pergoly, zástěny.

 

 Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného materiálu…

 

 

Technicky vysušené, hoblované dubové latě

profily jsou vyráběny z technicky vysušeného dubového řeziva se zaručenou vlhkostí (exteriér zpravidla 15 % ±3%, interiér 10% ±2%). Středové řezivo, ideálně radiální bez obsahu dřeně bude nejpevnější a nejstabilnější a je primárním pořezu kulatiny je dbáno na proříznutí dřeně (středu kmene). To zaručuje vyšší tvarovou stálost.

 

Samozřejmostí je u sámovaných sušených fošen čtyřstranné hoblování nebo broušení a sražené hrany.

 

K výrobě dubových truhlářských fošen se používají kmeny v pořadí první a druhé kusy od spodní části stromu s menším počtem odříznutých větví (suků) a minimálním zakřivením.

 

 Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného materiálu…

 

 

 

 

 

 

Pošlete nám rychlou poptávku

     

     

     

     

    Najdete nás také na: